- Недоброчесність
- Дисциплінарні стягнення та покарання
- Скандали
- Посилання
- ЗМІ про:
(наявність обставин, які говорять про ймовірне порушення переслідувачем Закону України «Про запобігання корупції»):
У 2009 році прокуратура Києва порушила проти Вовка кримінальну справу за підробку та використання підробленого рішення суду, викрадення цивільної справи та шахрайське заволодіння земельною ділянкою 70 га. Відповідне рішення було прийняте внаслідок перевірки діяльності суду.
«Зокрема, було встановлено, що суддя Печерського райсуду С.Вовк у порушення вимог закону виніс рішення, яким визнав за 43 громадянами право власності по 0,10 га за кожним позивачем (всього 4,3 га) на Французькому бульварі у м.Одеса», – заявив Москаль.
«При цьому суддя, перевищуючи свої службові повноваження, без посилання на норми матеріального права, незаконно змінив цільове призначення землі з рекреаційного на землі для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарських будівель та споруд», – стверджує депутат.
Детальніше – в матеріалі видання “Український Тиждень”.
Після Революції Гідності Вовку оголосили підозру в ухваленні завідомо неправосудного рішення, яким він заочно забрав у громадянинки автомобіль і квартиру. Втім, в січні 2020 року Вишгородський районний суд Київської області визнав невинним і виправдав суддю.
Детальніше – в матеріалі “Української правди”.
Слідчим відділом прокуратури міста Києва в червні 2015 року було завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно судді столичного Печерського районного суду Сергія Вовка. Як повідомлялося, С. Вовк підозрюється у тому, що він, зловживаючи службовим становищем та навмисно порушуючи вимоги закону, постановив завідомо неправосудне рішення у цивільній справі. Своїм рішенням суддя незаконно позбавив громадянина права власності на належне йому майно. Вказане кримінальне правопорушення кваліфіковано за ч. 2 ст. 375 КК України (постановлення суддею завідомо неправосудного рішення). Втім, Апеляційний суд міста Києва відмовив київській прокуратурі в утриманні під вартою судді Печерського суду Сергія Вовка.
Деталі – за посиланням.
15 січня 2020 року Вишгородський районний суд Київської області визнав Сергія Вовка невинним у цій справі.
Генеральна прокуратура України (ГПУ) розпочала кримінальне провадження стосовно судді Печерського районного суду Києві Сергія Вовка за фактом розблокування їм коштів з рахунків колишнього міністра АПК Миколи Присяжнюка. Про це заявив заступник генерального прокурора України Олексій Баганець, передає Еспресо.TV.
Журналісти видання “Український тиждень” запідозрили суддю Сергія Вовка в невідповідності темпів накопичення майна та його доходів. Так, йшлося про те, що у 2010 році суддя, незважаючи на не таку вже й велику зарплатню (у 2010 він отримав 77 290 гривень, 6114 з яких складала матеріальна допомога – близько 6500 гривень на щомісячні витрати) вже встиг заробити на квартиру площею 205 квадратних метрів, земельну ділянку площею 1800 квадратних метрів, вантажний Ford. А також автомобілі Toyota та Honda для родини – зокрема, молодої дружини 40-річного судді, Ксенії Михайлівни.
2011 рік приніс чесному (принаймні, відвертішому за колег під час заповення декларацій) судді 960 нових квадратних метрів “золотої” землі біля Чорного моря в смт Кароліно-Бугаз (Одеська область), 760 “квадратів” біля того ж моря у смт Затока (теж Одещина), дві раніше відсутні квартири в Одесі (24,3 та 177 “квадратів). Також він вказав у останній декларації крихітні приміщення, що належать членам його родини у столиці – 13,4 та 9,5 квадратних метрів
Сергія Вовка було п’ять разів відсторонено від роботи, проте щоразу він повертався до роботи у Печерському суді Києва.
1 березня 2011 — Вища рада юстиції звільнила Вовка з посади судді Печерського райсуду за порушення присяги.
10 березня 2015 —На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на підставі клопотання Генерального прокурора України було прийнято рішення відсторонити від займаної посади 5 суддів, зокрема – Сергія Вовка.
У лютому 2016 Вовк повернувся на роботу, ГПУ звернулася до ВККС щодо відсторонення Вовка від посади.
4 квітня 2016 — за рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів Вовка відсторонили від роботи на два місяці. Це був п’ятий випадок відсторонення.
Печерський райсуд зобов’язав Офіс генерального прокурора вилучити з Єдиного реєстру досудових розслідувань інформацію про повідомлення про підозру голові Окружного адміністративного суду Павлу Вовку через “неналежне її вручення”. Вивчивши скаргу, слідчий суддя Печерського суду Сергій Вовк її задовольнив і зобов’язав ОГП виключити інформацію про вручення підозри голови ОАСК Павла Вовка. Він встановив, що керівнику суду неналежно вручили підозру, коли той перебував у відпустці. Також детективи нібито не за правильною адресою направили підозру Вовку.
Джерело – матеріал “Слово і діло”.
Печерський районний суд Києва 5 липня задовольнив клопотання ТОВ “Пріватофіс”, пов’язаного з Ігорем Коломойським, і зняв арешт із 415 об’єктів нерухомості компанії. Про це йдеться в ухвалі суду, оприлюдненій у Єдиному реєстрі судових рішень 12 липня, передає “Інтерфакс-Україна”. Суддя дійшов висновку, що “арешт був накладений без доказів пропорційності вартості нерухомого майна, на яке було накладено арешт, із розміром збитку, заподіяного кримінальним правопорушенням”, зазначено в матеріалах справи.
Печерський районний суд міста Києва під час неанонсованого засідання пізно ввечері 6 червня відхилив клопотання слідства про продовження терміну тримання під вартою головного підозрюваного в організації вбивства бердянського активіста, учасника бойових дій на Донбасі Віталія «Сармата» Олешка – Михайла Сігіди. Суддя Сергій Вовк вирішив випустити Сігіду з-під варти під домашній арешт.
Детальніше – матеріал “Радіо Свобода”.
В грудні 2020 року хвалив рішення про передачу справи щодо заступника голови Офісу Президента Олега Татарова з Національного антикорупційного бюро (НАБУ) до Державного бюро розслідувань (ДБР). Як зауважують в антикорупційній прокуратурі, суддя Вовк, ухвалюючи таке рішення, вийшов за межі наданих йому повноважень. У САП наголошують, що визначення підслідності не є компетенцією судді — робити це може прокурор (частина 5 статті 218 КПК). Також, за даними спецпрокуратури, існує заборона щодо передачі підслідних НАБУ справ іншому правоохоронному органу (частина 5 статті 36 КПК).
Детальніше – в матеріалі “Слідство-інфо”.
Чому скандальні судді Сергій Вовк та Павло Вовк продовжують вершити правосуддя?
Суддя Вовк повернувся до роботи.
Печерський суд зобов’язав ОГП вилучити інформацію про підозру Вовку.
Кафка від Вовка. ПриватБанк майже програв Суркісам $350 млн в Печерському суді. Що далі?
Останні десять років політичну погоду в Україні робить суддя Сергій Вовк.
Сергій Вовк: скандали та гучні справи судді, який посадив під варту Антоненка й Кузьменко.
Скандальні Вовки: якими неправомірними рішеннями славиться Сергій Вовк з Печерського суду.
Пов’язані справи
Справа Шеремета
Справа проти Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко, Яни Дугарь (“справа Шеремета”)