#кейс_Шеремета

ПЕРЕСЛІДУЮТЬСЯ

Справа проти Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко, Яни Дугарь (“справа Шеремета”)

Двадцятого липня 2016 року в центрі Київа був вбитий білоруський та російський журналіст 12 липня 2016 року в центрі Києва вбили білоруського та російського журналіста Павла Шеремета. Його підірвали у власній автівці. На той час він працював в Україні у виданні «Українська правда».

12 грудня 2019 року під час спільного брифінгу за участю президента України Володимира Зеленського, Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і Генерального прокурора Руслана Рябошапки було оголошено, що “знайдені ймовірні організатори та виконавці” цього резонансного вбивства.

Винними призначили музиканта, сержанта Сил спеціальних операцій Збройних сил України, ветерана російсько-української війни Андрія Антоненка (псевдо Riffmaster), дитячого кардіохірурга, волонтера Юлію Кузьменко та військового медика Яну Дугарь. Їх бездоказово обвинувачують в умисному вбивстві (ст. 115 ККУ) та незаконному поводженні зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ст. 263 ККУ).

Головний доказ слідства – портретно-психологічна експертиза фахівців КНДІСЕ, яка зроблена за науково необґрунтованою і не зареєстрованою методикою. Через це Міністерство юстиції притягнуло експертів до відповідальності, а колишній член групи прокурорів у цій справі Сергій Зузак визнав експертизу “сумнівним і недостатнім доказом для направлення справи до суду”.

Антоненко перебуває за ґратами майже рік, Кузьменко – під домашнім арештом з носінням електронного браслету, Дугарь – під заставою.

25 серпня 2020 року Шевченківський райсуд Києва визначив, що справу починає розглядати суд присяжних.

ПЕРЕСЛІДУВАЧІ
НАЙБЛИЖЧЕ СУДОВЕ ЗАСІДАННЯ
ХРОНОЛОГІЯ СПРАВИ

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist