Венедіктова Ірина Валентинівна

Посада:

Посол України у Швейцарії та Ліхтенштейні за сумісництвом, Генеральний прокурор України (2020—2022)

Дата й місце народження: 

21 вересня 1978, Харків

Відомості про родичів:

Чоловік — Денис Колесник, заступник начальника департаменту кіберполіції у Нацполіції. Чоловіка Венедіктової перевели з Харкова та підвищили до заступника начальника департаменту кіберполіції невдовзі після її обрання народним депутатом України та отримання посади голови комітету Верховної Ради з питань правової політики. Також його підвищили у званні до полковника

Освіта:

В 2000 році закінчила Харківський університет внутрішніх справ  

Відомості про роботу (коли, де працював, на яких посадах):

2000—2004 рр. — викладачка кафедри правознавства Харківського гуманітарного інституту Народної української академії.

2004 р. — доцент кафедри правосуддя Харківського національного університету ім. Каразіна.

2005—2019 рр. — завідувачка кафедри цивільно-правових дисциплін Харківського університету ім. В. Н. Каразіна.

2016—2019 рр. — член науково-консультативної ради при Верховному Суді

2018 року – радниця Володимира Зеленського з правових питань. Входила до передвиборчого штабу кандидата в Президенти України Володимира Зеленського, була експертом з питань реформи судової системи.

21 липня 2019 року обрана депутаткою Верховної Ради України IX скликання за списком пропрезидентської партії «Слуга народу».

29 серпня 2019 року – Голова парламентського Комітету з питань правової політики.

27 грудня 2019 року – в.о. Директора Державного бюро розслідувань.

З 13 березня 2020 року – член Ради національної безпеки і оборони України.

17 березня 2020 року Ірину Венедіктову призначено Генеральним прокурором.

Причетність до одного з кейсів (який кейс, посада на момент причетності):

Втручається в роботу судів для встановлення ручного контролю над системою правосуддя. Покриває заступника голови Офісу президента Олега Татарова. Контролює переслідування Сергія Стерненка. Ручні суди вже понад рік просувають сфабриковану справу Шеремета, внаслідок чого переслідуванню піддаються представники патріотичної спільноти, ветерани та волонтери.

Виступає за скасування закону, що не допускає судового переслідування учасників Революції Гідності

Співпрацює з оточенням Януковича. Зокрема, призначила своїм першим заступником Олександра Бабікова, колишнього адвоката президента-втікача.

Справа Шеремета – безпідставне звинувачення Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Попри відсутність доказів, Андрія Антоненка незаконно понад рік утримують під вартою, Юлія Кузьменко знаходиться під домашнім арештом, а Яна Дугарь – під заставою.

Справа Стерненка – вимагала оголосити підозру у вбивстві активістові Сергієві Стерненку за самозахист під час нападу на активіста. Суди продовжують вести справу без достатніх доказів.

Після відставки Руслана Рябошапки  та вступу на посаду продовжує підігравати слідству в його намаганні у будь-який спосіб застосовувати заходи процесуального примусу до  Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь.

Також несе відповідальність за переслідування Стерненка, Тамаріна, Демидова, Каплі.

Порушення законодавства в рамках кейсу:

За неофіційною інформацією довгий час блокувала зміну запобіжного заходу Антоненку та вплинула на обвинувальний вирок Стерненку.

Причетність до інших справ, що мали суспільний резонанс (в якій справі був помічений, статус в рамках цієї справи, рік, місяць):

Покривала скандального суддю Павла Вовка. Після вручення йому підозри не звернулася з клопотанням про відсторонення та обрання запобіжного заходу до Вищої ради правосуддя. Звернення НАБУ і САП з цього питання Венедіктова ігнорувала.

Призначила на посаду головного прокурора Києва Олега Кіпера. Раніше він підпав під закон про люстрацію, адже очолював органи прокуратури за часів Януковича, але 2019 року Окружний адміністративний суд Києва визнав люстрацію Кіпера безпідставною.