- Недоброчесність
- Скандали
- Посилання
- ЗМІ про:
(наявність обставин, які говорять про ймовірне порушення переслідувачем Закону України «Про запобігання корупції»):
Інформація уточняється
Дисциплінарні стягнення та покарання:
Інформація уточняється
1) За даними з веб-сайту Тексти.org.ua, суддя Рибак був у складі колегії, яка не вчинила дій щодо запобігання втечі командира підрозділу “Беркут” Дмитра Садовника, який підозрюється у вбивстві 39 людей на Майдані, а саме, протягом тижня розгляду справи до Дмитра Садовника, який не з’явився на судове засідання не було застосовано примусовий привід. Як вбачається із ухвали Апеляційного суду м. Києва, колегія 4 рази переносила розгляд апеляції щодо ухвали Печерського районного суду м. Києва щодо зміни запобіжного заходу Дмитру Садовнику з тримання під вартою на домашній арешт з підстав хвороби захисника або самого Дмитра Садовника. При цьому, як повідомляє адвокат родичів загиблих героїв Небесної сотні Павло Дикань, наданих документів було недостатньо для прийняття рішення про перенесення судового засідання. У результаті колегія суддів лише майже через два тижні після надходження апеляції та відповідно вже після втечі Дмитра Садовиника змогла постановити ухвалу про обрання щодо Дмитра Садовника запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
2) Відповідно до реєстру судових рішень та інформації видання “Дзеркало тижня” суддя Рибак був головуючим у складі колегії суддів, яка розглядала в апеляційній інстанції кримінальну справу за обвинуваченням Луценка Ю.В. щодо нібито незаконного святкування Дня міліції у палаці «Україна». В апеляційній інстанції було підтверджено законність вироку Печерського районного суду міста Києва, яким Луценка Ю.В. було засуджено до позбавлення волі строком на 4 роки. Як вбачається із заяви верховного представника верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон і єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле, вирок Луценку та судовий процес у цілому було розцінено європейськими інституціями як такий, що не відповідає міжнародним стандартам щодо справедливого, прозорого і незалежного судового процесу. Окрім того, у резолюціях Європейського парламенту від 09.06.2011 р. та від 14.05.2012 р. зазначалося, що у попередній доповіді Данського Гельсінського комітету з прав людини щодо справ Луценка і Корнійчука наводиться велика кількість порушень Європейської конвенції з прав людини, процеси проти інших високопосадовців з колишнього уряду є неприйнятними та є проявом вибіркового правосуддя, а також висловлювалося занепокоєння зростанням вибіркового переслідування діячів політичної опозиції в Україні та було визнано Луценка таким, що засуджений з політичних мотивів.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1305/2005#Text
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3615-17#Text
https://www.president.gov.ua/documents/2972018-25054
https://reyestr.court.gov.ua/Review/42004916
Київський суддя відпустив на свободу беркутівця, підозрюваного у вбивстві трьох майданівців
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАЛИШИВ ЧИННИМ ВИРОК ЛУЦЕНКУ – 4 РОКИ В’ЯЗНИЦІ
Пов’язані справи
Справа Стерненка
Сергій Стерненко – одеський громадський діяч, юрист та блогер. В Одесі на нього здійснили 3 напади, під час останнього Сергія поранив одного з нападників Івана Кузнєцова, який згодом помер.