Богоніс Володимир Романович

Посада:

Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області, Заступник начальника – начальник Управління превентивної діяльності.

Дата й місце народження: 

м. Сокаль, Львівської області

Відомості про родичів:

Дружина Богоніс Майя Сергіївна, підприємець. У дружини є квартира в Дніпрі й ще 2 об’єкти незавершеного будівництва.

Освіта:

Вища, Київський національний університет внутрішніх справ, нині – Національна академія внутрішніх справ (2008 р.).  

Відомості про роботу (коли, де працював, на яких посадах):

Починав кар’єру у Львові приватним підприємцем. З 2008 року – в Дніпрі, був директором філіалу в ТОВ “Мобілочка”.
В 2014 р. зі створенням першого добровольчого батальйону “Дніпро-1” став заступником начальника штабу. В Маріуполі командував південним підрозділом “Дніпра-1”.
В січні 2015 призначений на посаду начальника Жовтневого РВ УМВС Маріуполя.
З початку вересня працював в управлінні моніторингу Департаменту національної поліції в Києві.
В січні 2015 року призначений начальником управління патрульної поліції Дніпропетровської області Департаменту патрульної поліції України.
З 2017-го – заступник начальника – начальник Управління превентивної діяльності, Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області.

Причетність до одного з кейсів (який кейс, посада на момент причетності):

Під його патронатом триває переслідування Андрія Денисенка, фальсифікація справи проти нього.

Захист Денисенка домігся відкриття кримінального провадження проти прокурора Дніпропетровської місцевої прокуратури № 4 Дніпропетровської області Мазниці Артема Олександровича та заступника начальника – начальника Управління превентивної діяльності Богоноса Володимира Романовича за ч.2 ст. 365 ККУ “Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу”.

За словами захисту, саме Богоніс організовував і безпосередньо на місці керував діям поліції під час приїзду Зеленського.

26 серпня 2020 року поліція та охорона президента України  Володимира Зеленського побила громадських діячів на мирній акції протесту під час приїзду гаранта.  За фактом заяви про злочин відкрито кримінальне провадження за ч. 2. ст.365, Кримінального кодексу України “Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу”. Потерпілі: Аліна Новикова, Надія Святун та Валерій Гарагуц. 

26 серпня 2020 року розпочалося кримінальне переслідування Андрія Денисенка. Проти нього відкрили  кримінальне провадження за ч.2 ст. 345 ККУ “Умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків”.  Потерпілі, яких побила охорона Зеленського, подали свої заяви ще о 18:00 до ГУНП в Дніпропетровській області. Але відомості в ЄРДР внесені за їх заявами на годину пізніше, ніж відомості про те, що координатор Руху опору капітуляції Денисенко  начебто побив поліцейського. На думку захисту, це свідчить, що поліція умисно сфабрикувала справу проти Денисенка, щоб хоч якось прикрити свої злочини (побиття громадських діячів під час мирної акції протесту та зламане ребро Аліни Новикової).

11 грудня 2020 року Денисенко намагався потрапити на прийом до прокурора області Сергія Біжка, який підписав нову підозру, але той був відсутній на робочому місці під приводом «заходів безпеки від коронавірусу». Денисенко не ховається від слідства: 30 листопада він подавав скаргу в слідче управління, 3 та 7 грудня був у суді разом зі слідчою та прокурором, а 8 грудня на сесії обласної ради і на очах поліцейських допомагав журналістам потрапити до сесійної зали, про що є  відео у новинах. На сесії також було присутнє вище керівництво обласної та міської поліції, в тому числі й Володимир Богоніс.

Порушення законодавства в рамках кейсу:

Інформація уточнюється  

Причетність до інших справ, що мали суспільний резонанс (в якій справі був помічений, статус в рамках цієї справи, рік, місяць):

Інформація уточнюється