Самозахист не злочин: вимагаємо декриміналізацію зберігання та виробництва зброї

Пригадуєте історію про “один патрон” Сергія Стерненка, через що його засудили до 3 років позбавлення волі. Завдяки увазі громадськості та плідній роботі захисників вдалося скасувати вирок, втім це швидше виняток ніж правило.

Відповідно до запиту суспільства у ВРУ вже представлено проєкт закону (№11073 від 11.03.2024) щодо забезпечення єдності норм в реалізації права на самозахист та декриміналізації виробництва зброї. Авторами законопроекту є адвокати Віталій Коломієць та Микола Ореховським OK LEGAL.

Реалізація права на самозахист, тобто зберігання вдома зброї самозахисту (пістолету), сьогодні може призвести до позбавлення волі до 7 років. Замість ув’язнення за володіння пістолетом чи виготовлення б/к для ЗСУ без ліцензії пропонується залишити адміністративну відповідальність прибравши кримінальну.

📝“Законопроєкт створить умови для самостійності нашої держави у виробництві боєприпасів і не дозволить карати військових. Військовослужбовці сьогодні перші, хто підтримує відповідні зміни. Адже після досягнення успіхів в нашій обороні, першими об’єктами для показників поліції будуть військові, тобто люди з доступом до зброї. Людина може без злого наміру забути викласти з автомобіля кілька боєприпасів і вона буде затримана, оформлене кримінальне провадження від 3 до 7 років. Більше ніж 5000 таких кримінальних проваджень — це величезні витрати держави, ресурс на розслідування, прокуратуру, слідчі дії поліції чи СБУ, навантаження суддів. Натомість ефективніше було б задіяти ці ресурси на документування воєнних злочинів Росії.” — ділиться керівник благодійного фонду Glory UA та ініціатор петиції щодо усунення перешкод виробництву боєприпасів для ЗСУ Микола Ореховський.

Законопроєкт вже направлено на розгляд Комітету з питань правоохоронної діяльності, тож чекаємо відгуку та успішного прийняття.