15 лютого 2020 року Державне бюро розслідувань вручило активній учасниці Революції Гідності, екснардепу Тетяні Чорновол вручило обвинувальний акт щодо умисного вбивства працівника “Партії регіонів” Володимира Захарова під час подій 18 лютого 2014 року. Їй загрожує довічне ув’язнення за ст. 115 ККУ “Умисне вбивство”. За словами Тетяни, слідство обгрунтувало своє обвинувачення тим, що її ідентифікували під офісом “ПР”, а всі інші – неідентифіковані особи, тому Чорновол і відповідатиме.
Для правозахисної ініціативи “Правотворець” Чорновол описує ті події:
“Був мітинг під Верховною радою, а далі озброєні “тітушки” почали вбивати мітингувальників. “Тітушки” були одягнені в символіку “Партії регіонів” і під наглядом “Беркуту” забивали майданівців битами та вогнепальною зброєю. Маріїнський парк та вулиця Інститутська були оточені. І тоді мені прийшла в голову ідея ініціювати штурм офісу “Партії регіонів” і відволікти каральні загони Януковича. “Тітушок” і беркутівців, готових вбивати, було не так багато. Я хотіла штурмом відволікти увагу вбивць від наших в оточенні. Ми пішли до офісу “Партії регіонів”, кидали коктейлі Молотова, аби “викурити” працівників офісу звідти, будівля загорілась. Штурм розвивався дуже мляво, більше години. Ми розшукували працівників офісу, всім дозволяли вийти. Потім було знайдено труп єдиного загиблого інженера Володимира Захарова. Коли саме і як відбулась його смерть, слідство не встановило досі”.
У справі немає доказів її причетності до умисного вбивства чи підпалу, є лише докази участі в штурмі офісу. За словами адвоката Ірини Кузіної, судово-медична експертиза вказувала як на отруєння Захарова продуктами горіння, так і на удар твердим тупим предметом по голові. Експерти дійшли висновку: він отримав рану голови глибиною в один сантиметр і від цього впав. Далі втратив багато крові й задихнувся на першому поверсі біля виходу з тилу. Чорновол у цей час була біля будівлі, а не всередині. Окрім того, пожежно-технічна експертиза виключила причинно-наслідковий зв’язок між безпосередніми діями Чорновол та пожежею, що виникла під час штурму.
Захаров не покидав палаючу будівлю, бо до останнього займався підчисткою компромату “регіоналів”. Хто саме його вдарив, які були причини і хто давав йому наказ залишатися, сторона обвинувачення досі не встановила, проте вже направила справу до суду.
“Важливий свідок, з яким говорив загиблий за годину від початку штурму, навіть не був слідством встановлений. Слідство не мало бажання допитувати свідка, з яким він спілкувався востаннє. Слідчий згодом його допитав без моєї присутності і, як я потім дізналась із протоколу допиту, ставив “ліві” питання. Обставини смерті Захарова його не цікавили. Слідство все заточене проти мене. Головний доказ у справі – це відеозапис, на якому я розмовляю з майданівцями, що треба принести коктейлі Молотова і кинути туди, а далі кажу таку фразу: “Тоді вони всі розбіжаться”. Розумієте? А ДБР мені прописує мотив – вбивство працівників та охоронців офісу “Партії регіонів”. Це помста за Майдан””, – наголошує Чорновол.
Нагадаємо, раніше наша правозахисна ініціатива писала, що слідство у справі вів нинішній нардеп від проросійської партії “ОПЗЖ” Григорій Мамка, який у 2014-2016 році курував справу Чорновол на посаді замначальника ГСУ МВС. “Умисне вбивство” – єдина стаття Кримінального кодексу, на яку не поширюється амністія для майданівців. У червні 2020 року депутати від “Слуги народу” та “ОПЗЖ”, серед яких і Мамка, звернулись з поданням до КСУ, аби скасувати амністію для учасників Революції Гідності.
Справу Чорновол розглядатиме по суті Печерський райсуд міста Києва.
“Правотворець” і далі ретельно стежитиме за цією справою та інформуватиме суспільство про виконавців політичних переслідувань проти патріотів.