18 травня сторона захисту нарешті отримала повний текст ухвали, якою частково задоволене клопотання Дмитра Кругового, захисника Андрія Антоненка. Тримання під вартою замінене на цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслету.
На час публікації цей текст в ЄДРСР відсутній.
СУДОМ ВРАХОВУЄТЬСЯ, ЩО ОБВИНУВАЧЕНИЙ АНТОНЕНКО А.С. ТРИВАЛИЙ ЧАС УТРИМУЄТЬСЯ ПІД ВАРТОЮ З 12.12.2019, СТОСОВНО ІНШОЇ ОБВИНУВАЧЕНОЇ – КУЗЬМЕНКО Ю.Л. ДІЄ БІЛЬШ М’ЯКИЙ ЗАПОБІЖНИЙ ЗАХІД У ВИГЛЯДІ ЦІЛОДОБОВОГО ДОМАШНЬОГО АРЕШТУ … РОЛЬ ОБВИНУВАЧЕНИХ АНТОНЕНКО А.С. ТА КУЗЬМЕНКО Ю.Л. У СКОЄННІ ІНКРИМІНОВАНОГО КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВОПОРУШЕННЯ Є ФАКТИЧНО ІДЕНТИЧНОЮ, У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ НАВЕДЕНИМ ТА ВИХОДЯЧИ ІЗ ПРИНЦИПІВ СПРАВЕДЛИВОСТІ ТА СПІВРОЗМІРНОСТІ, СУД ДІЙШОВ ВИСНОВКУ
З урахуванням змісту попередніх судових рішень з питань свободи пана Антоненка мотивування ухвали подив не викликає. Вона фактично повторює текст ухвали про тримання під вартою від 23.03.2021 але з наступним доповненням:
Разом із тим, враховуючи доводи прокурора про можливість застосування до обвинуваченого Антоненка А.С. більш м’якого запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного засобу контролю, суд присяжних вважає що під час розгляду клопотання сторони захисту про зміну запобіжного заходу обвинуваченому Антоненку А.С. з тримання під вартою на особисту поруку або особисте зобов’язання, прокурором не доведено обставину, передбачену пунктом 3 ч.І ст. 194 КПК України, а тому наявні підстави для зміни запобіжного заходу на більш м’який запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного засобу контролю.
При цьому, судом враховується, що обвинувачений Антоненко А.С. тривалий час утримується під вартою з 12.12.2019, стосовно іншої обвинуваченої – Кузьменко Ю.Л. діє більш м’який запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту із застосуванням електронного засобу контролю, який забезпечує ненастання встановлених судом ризиків, роль обвинувачених Антоненко А.С. та Кузьменко Ю.Л. у скоєнні інкримінованого кримінального правопорушення є фактично ідентичною, у зв’язку із наведеним та виходячи із принципів справедливості та співрозмірності, суд дійшов висновку, що слід задовільнити клопотання сторони захисту частково та змінити обвинуваченому Антоненку А.С. запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт із застосуванням електронного засобу контролю.
Судом також, відповідно до ст. 178 КПК України, враховуються обставини, а саме дані щодо особи обвинуваченого Антоненка А.С., який раніше не судимий, має постійне місце реєстрації та проживання, одружений, має неповнолітніх дітей 2008 та 2012 року народження, тобто має сталі соціальні зв’язки, має заохочення за моральну підтримку бойового духу та волонтерську допомогу військовослужбовцям.
Кінець цитати.
Викликає, м’яко кажучи, подив, чому така само мотивація не застосовувалась протягом останніх 9 місяців.
Повний текст можна скачати за посиланням.
Нагадаємо, що Андрій Антоненко перебував під вартою з 14 години 37 хвилин 12 грудня 2019 року і був звільнений 30 квітня 2021 року приблизно 17 годині 10 хвилин, тобто провів в ув’язненні 505 днів і 2,5 години.
За його перебування під вартою відбулося 30 судових розглядів питання про його ув’язнення/звільнення.
У тому числі:
- 16 розглядалося під час досудового розслідування, 1 – на підготовчому провадженні. 13 – в суді присяжних.
- Пана Антоненка суд випустив з 13 разу, а загалом — з 30-го.
- Розглядів клопотань прокурора – 10. Усі задоволені.
- Апеляцій захисту на це подано і розглянуто 11 (на перше ув’язнення розглядалось окремо 2 апеляції). Усі відхилені.
- Клопотань захисту про звільнення (habeas corpus) — було подано 11. Два клопотання захисту в суді присяжних розглядались одночасно з клопотаннями прокурора про нове продовження. 10 з них були відхилені, 11-е — задоволено частково: ув’язнення змінено на домашній арешт, хоча захист завжди просив особисте зобов’язання.