Актуальні порушення у справі Антоненка з боку прокуратури та суддів

Наводимо кричущі порушення у справі Ріффмастера з боку прокуратури та суддів:

1️⃣Порушення Європейської конвенції з прав людини. Прокуратура подає клопотання про продовження запобіжного заходу з порушеннями строку, натомість Європейський суд з прав людини визнає це суттєвим порушенням. Водночас, слідчі судді замість ЄСПЛ дозволяють собі вирішувати, які порушення є суттєві, а які – ні.

2️⃣Порушення права Антоненка на розгляд справи протягом розумного строку. Засідання призначаються мляво – двічі на місяць, проте навіть за таким графіком вони не проводяться. Доки судді нібито хворіли, Антоненка бездоказово тримали під вартою.

3️⃣Порушення принципу змагальності. Судді взагалі не вивчають докази невинуватості Андрія, які є в матеріалах справи, але оцінюють лише докази прокурорів. Судді фактично вірять на слово прокурорам, оскільки не досліджують відео з камер відеоспостереження, які мали б бути предметом дослідження. У справі є неповні відеозаписи осіб, які нібито причетні до вбивства журналіста Павла Шеремета. Проте еталонних відео, де зображений Антоненко, взагалі немає в матеріалах справи.

4️⃣Порушення принципу рівності сторін. Судді обрали іншим обвинуваченим у цій справі м’якші запобіжні заходи, попри те, що на обґрунтування причетності Антоненка до злочину не наведено жодних доказів і жодних нових обставин.Тривале тримання під вартою спецпризначенця, волонтера медичного шпиталю та військового музиканта є невиправданим. Усі ризики захист знівелював, а лише тяжкість обвинувачення не може бути підставою для тривалого тримання під вартою. Натомість моральність, місце проживання, сімейні зв’язки, майновий стан, відсутність судимостей, місце роботи та репутацію Антоненка вчергове не враховують. Прокурори вже рік штучно лишають актуальним ризик втечі закордон, бо досі не забирають паспорти. Вкотре адвокати намагались віддати паспорти на зберігання, щоб показати, що ризик знівельований. Проте і сьогодні прокурор Тішин охрестив наявність паспортів актуальним ризиком втечі та знову їх не забрав.

Прокурор Михайло Тішин збрехав в судовому засіданні. ось про що:

1️⃣Неправдиве алібі від, найімовірніше, підісланого прокуратурою свідка Андрія Єрмілова, мовляв, свідчить про можливий тиск підозрюваного на свідків. Так вважає прокурор. Утім, захист ніколи не посилався на показання цього свідка, не клопотав його допитати в суді і навіть самостійно перевірив це алібі та спростував його. Виявилось, що Єрмілов помилився в датах, а розповів журналістам хибні відомості після консультації з тодішнім заступником Генпрокурора Віктором Чумаком. То хіба це не вплив прокуратури, а не Антоненка на свідка? Сьогодні суд спитав у прокурора, яким чином Антоненко причетний до показань Єрмілова, проте той не спромігся відповісти. Спочатку мляво сказав, що не був на суді. А далі додав: “Сторона обвинувачення оцінює це як факт про вплив через невстановлених осіб. Я все ж таки вважаю, що з такими показаннями не жартують і їх просто так не висловлюють”. Хіба цей умовивід прокурора свідчить про те, що Антоненко впливав на свідка?

2️⃣Прокурору, нібито, була не відома військова спеціальність людини, публічне обвинувачення проти якої він тривалий час підтримує. Тішин на питання суду лицемірно апелював, що про це може сказати Антоненко. Судді зауважили, що на обґрунтування ризику вчинення іншого правопорушення лише вміння стріляти зі зброї недостатньо. Проте, на думку прокурора, якщо Антоненко – військовослужбовець, отже, точно може скоїти правопорушення… Як вам таке? Андрій Антоненко – солдат прес-служби Сил спеціальних операцій з 2017 року, військово-облікова спеціальність – водій-кіномеханік, до його обов’язків належить виключно створення позитивного боразу спецпризначенця та мотивації для бійців.

До вашої уваги – промова Ріффмастера на суді:

“Я вже цілий рік не розумію, що відбувається у цій справі. Мене утримують за те, до чого я не маю жодного відношення. Щодо мотивів: спочатку з мене робили організатора вбивства і людину, яка зробила вибухівку, потім це теж зникло з підозри. Далі вони зробили з нас осіб з низькими моральними якостями. Юлія Кузьменко – людина, яка врятувала тисячі життів та рятувала дітей на фронті. Це характеристика людини з низькими моральними якостями? Яна Дугарь теж врятувала не одного бійця. Так і в мене більше 30 нагород за патріотичне виховання військовослужбовців. То ми з низькими моральними якостями відгукнулись на заклик невстановлених осіб вбити невідомого нам журналіста? У них Вольф Мессінг у відділку сидить? Як це на голову налазить? У мене є підстави сказати, що вони цинічно брешуть. Слідчий, який тут сидить, неодноразово визнавав, що на відео інша особа, яка відрізняється за зростом від мене. Цілий рік цієї брехні та бруду – це боляче й несправедливо. Це жах по відношенню до сімей та дітей. Вони дурили моїх дітей побаченнями, діти сиділи вдягненими й чекали, а вони не брали слухавки. Я це все знаю, це елементарне знущання. Не маючи жодного доказу причетності, вони виконують злочинні накази і переслідують чесних людей”.