Білоцерківець Олег Анатолійович

Посада:

суддя Печерського районного суду міста Києва

Дата й місце народження: 

Інформація уточняється

Відомості про родичів:

Білоцерківець Анатолій Анатолійович – брат, співробітник СБУ.

Білоцерківець Владислав Олегович – прокурор, Прокуратура Київського гарнізону.

Освіта:

1997 – Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Відомості про роботу (коли, де працював, на яких посадах):

2003 – т. ч. – суддя судді Шевченківського районного суду м. Києва

з 2008 року обраний на посаду судді цього суду безстроково.

Причетність до одного з кейсів (який кейс, посада на момент причетності):

Неправомірно обирав запобіжний захід проти Антоненка і Кузьменко у вигляді тримання під вартою.

“Суддя Білоцерківець зірвав розгляд апеляції на ухвалу про продовження тримання під вартою Юлії Кузьменко до 30 травня. Судове засідання перенесли на 28 квітня”, – йдеться у повідомленні. Зазначається, що суддя Печерського районного суду Києва Олег Білоцерківець надав повний текст своєї ухвали від 1 квітня у четвер о 10:00, і матеріали справи із середи лежать у канцелярії Печерського суду.

Порушення законодавства в рамках кейсу:

Інформація уточняється

Причетність до інших справ, що мали суспільний резонанс (в якій справі був помічений, статус в рамках цієї справи, рік, місяць):

11 листопада 2019 року суддя Печерського суду Олег Білоцерківець відправив начальника ГУРСМЗ, бойового генерала Дмитра Марченка в СІЗО з можливістю застави 76 мільйонів 840 тисяч гривень. Разом з ним – ще чотирьох офіцерів Головного управління розвитку і супроводження матеріального забезпечення ЗСУ. Деталі – в матеріалі “Новинарні”.

Печерський райсуд Києва визнав керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна винним в скоєнні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. Відповідне рішення суддя Олег Білоцерківець виніс у середу, 30 вересня 2020 року. Деталі – в матеріалі.

26 травня 2010 р. суддя Печерського районного суду Києва Олег Білоцерківець закрив кримінальну справу проти М. Рудьковського. Як пишуть журналісти, на засіданні, де держава оголосила про відмову від обвинувачень, відбулася заміна прокурора.

 Деталі – за посиланням.

В листопаді 2015 року уддя Білоцерківець заявив самовідвід у розгляді справи ексрегіонала Єфремова, котрого звинувачують у сприянні ухваленню “диктаторських” законів 16 січня. Деталі – за посиланням.

За повідомленням місцевого інформаційного агенства “Волинські новини”, суддя Білоцерківець постановив ухвалу, якою дозволив обшуки у приміщенні Волинської облради. Обшуки проводилися у рамках кримінального провадження, яке стосувалося фактів зловживання службовим становищем службовими особами Державної служби геології та надр України, які незаконно видали спеціальні дозволи на користування надрами на видобуток бурштину на території Волинської області. Деталі – за посиланням.

У січні  2012 року суддя Білоцерківець ухвалив вирок, яким засудив активістів до трьох років умовно за акцію протесту біля Вічного вогню у Парку вічної слави. У червні 2011 року хлопці (Кирило Бабенцов та Богдан Тицький) символічно підсмажили яєчню на Вічному вогні, таким чином протестуючи проти арешту Анни Сінькової, що три місяці утримувалась у СІЗО за аналогічну акцію, яка полягала у висловленні  незгоди з тим, що на підтримку вогню щороку спалюється природній газ, вартість якого обходиться платникам податків 300 тис.грн. на місяць. Після Революції Гідності до зазначених активістів було застосовано індивідуальну амністію на підставі Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про застосування амністії в Україні” щодо повної реабілітації політичних в’язнів”.

У юриста Харківського антикорупційного центру і члена ради громадського контролю при НАБУ Володимира Рисенка вдома проходить обшук. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді Білоцерківець Печерського райсуду Києва від 10 листопада 2016 року. Деталі – за посиланням.

Як зазначено на вебсайті Finance.ua, суддя Білоцерківець заборонив проводити фото та аудіо-фіксацію судового засідання по справі Еліта-центр, будівельної афери в Києві, в результаті якої постраждало понад півтори тисячі чоловік.