Справи на моніторингу

СПРАВИ 20 БЕРЕЗНЯ

Після акції на день народження Сергія Стерненка в підтримку політв’язнів розпочалися політично вмотивовані переслідування учасників. “Правотворець” фіксує порушення слідства у політичних справах та інформує громадськість про процеси пов’язані із переслідуванням активістів.

КОМЕНТАР OK LEGAL

Кримінальні провадження за ч. 4 ст. 296 КК (тяжкий злочин) і ухвали про позбавлення свободи за написи фарбою на фасаді будівель є політичними переслідуваннями. Коротко пояснюємо чому.

Написи на фасадах будівель, зокрема і нецензурних слів, завжди кваліфікувалися як дрібне хуліганство (ст. 173 Кодексу адмін.правопорушень), про що свідчить численна практика з реєстру судових рішень, зокрема і по м. Києву.

Натомість в реєстрі немає вироків, де такі дії кваліфікувалися б як кримінальне правопорушення, а особливо за ч. 4 ст.296 КК (до 7 років позбавлення волі), жодного з судів м.Києва.
Більше того, показовим є приклад з Печерського суду , який нині позбавляє свободи за написи на адмін.будівлі ОП.
Так, раніше цей суд відмовився притягати навіть до адміністративної відповідальності за нецензурні написи на фасаді цього ж суду і поруч на асфальті, взявши до уваги, що особа таким чином висловлювала свій протест.
https://reyestr.court.gov.ua/Review/55429966

Що стосується зневаги до напису “Президент України”, то тут варто згадати справу “Швидка проти України”, в якій особою було пошкоджено вінок з написом “Президент України”.
В цій справі ЄСПЛ визнав непропорційним застосування адмінарешту на 10 діб, а пізніше Верховний суд вказав, що в діях особи, яка таким чином висловлювала протест, немає навіть адмін. хуліганства
https://reyestr.court.gov.ua/Review/44293205

Тож, притягнення до кримінальної відповідальності за написи на адмін.будівлі з кваліфікацією таких дій як тяжкий злочин є очевидним політичним переслідуванням, а ухвали про позбавлення свободи осіб є прикладом вибіркового правосуддя в політичних цілях.

ПЕРЕСЛІДУЮТЬСЯ
НАЙБЛИЖЧІ СУДОВІ ЗАСІДАННЯ

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist