- Недоброчесність
- Скандали
- Посилання:
- ЗМІ про:
(наявність обставин, які говорять про ймовірне порушення переслідувачем Закону України «Про запобігання корупції»):
Непрозорість статків. Відповідно до інформації, що міститься у висновку Громадської ради доброчесності, сім’я судді Слинько придбала у власність значну кількість нерухомості та цінне рухоме майно, проте, як зазначається у висновку, задекларована сума доходу за останні 5 років у сім’ї судді склала 145 тис. дол. Це, на думку Громадської ради доброчесності, дає підстави стверджувати про невідповідність стилю життя судді задекларованим доходам.
Дисциплінарні стягнення та покарання:
Інформація уточняється
Ухвалення сумнівних рішень:
1) Відповідно до даних реєстру судових рішень у 2014 році суддя Слинько С.С. був у складі колегії суддів, яка прийняла рішення про залишення без змін вироку Дмитру та Сергію Павличенкам до довічного ув’язнення і 13 років в’язниці відповідно за обвинуваченням у вбивстві судді Шевченківського районного суду міста Києва Сергія Зубкова. Слід вказати, що цей вирок викликає деякі сумніви. Зокрема, як повідомляє видання «Українська правда», свідки, допитані у ході судового розгляду цієї справи, зазначали, що не впізнають в підсудних вбивць та сумніваються в тому, що слідчі правильно зафіксували їхні слова у відповідних протоколах. Інші докази щодо підтвердження вини Павличенків також є сумнівними.
2) Відповідно до реєстру судових рішень та інформації з веб-сайту «РБК-Україна» у 2013 році суддя Слинько С.С. був головуючим у складі колегії суддів, яка здійснювала розгляд у касаційній інстанції кримінальної справи за обвинуваченням Луценка Ю.В. щодо нібито незаконного святкування Дня міліції у палаці «Україна». У касаційній інстанції було підтверджено законність вироку Печерського районного суду міста Києва, яким Луценка Ю.В. було засуджено до позбавлення волі строком на 4 роки. Як вбачається із заяви верховного представника верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон і єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле, вирок Луценку та судовий процес у цілому було розцінено європейськими інституціями як такий, що не відповідає міжнародним стандартам щодо справедливого, прозорого і незалежного судового процесу.
Окрім того, у резолюціях Європейського парламенту від 09.06.2011 р. та від 14.05.2012 р. зазначалося, що у попередній доповіді Данського Гельсінського комітету з прав людини щодо справ Луценка і Корнійчука наводиться велика кількість порушень Європейської конвенції з прав людини, процеси проти інших високопосадовців з колишнього уряду є неприйнятними та є проявом вибіркового правосуддя, а також висловлювалося занепокоєння зростанням вибіркового переслідування діячів політичної опозиції в Україні та було визнано Луценка таким, що засуджений з політичних мотивів.
Пов’язані справи
Справа Стерненка
Сергій Стерненко – одеський громадський діяч, юрист та блогер. В Одесі на нього здійснили 3 напади, під час останнього Сергія поранив одного з нападників Івана Кузнєцова, який згодом помер.