Попікова Ольга Володимирівна

Посада: член Вищої ради правосуддя, суддя Північного апеляційного господарського суду

Дата й місце народження: 24 травня 1974, місто Рівне

Відомості про родичів:

Будь-яка інформація щодо близьких родичів судді відсутня

Освіта:

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка

Відомості про роботу (коли, де працював, на яких посадах):

1992 – 1993 – юрисконсульт Виробничо-комерційного підприємства “Ольга”, Рівненська область.

1997 – 1998 – юрисконсульт Товариства з обмеженою відповідальністю “Виробниче підприємство “Укравтобуд” в Києві.

1999 – 2000 – відповідальний секретар судової колегії з перегляду рішень, ухвал, постанов Вищого арбітражного суду України.

2000 – 2002 – спеціаліст 1 категорії секретаріату колегії з підготовки матеріалів наглядового провадження Вищого (арбітражного) господарського суду України.

2002 – 2004 – помічник судді Вищого господарського суду України.

2004 – 2008 – суддя (з 04.2009 – безстроково) Господарського суду Київської області.

2008 – 2011 – суддя Київського апеляційного господарського суду.

2011 – 2018 – суддя Вищого господарського суду України.

2018 – суддя Київського апеляційного господарського суду (суд припинив діяльність 03.10.2018).

У червні 2019 переведена до Північного апеляційного господарського суду.

Причетність до одного з кейсів (який кейс, посада на момент причетності):

Кейс «Коломойський проти України»

Порушення законодавства в рамках кейсу:

9 грудня 2020 року колегія суддів Північного апеляційного господарського суду фактично відновила провадження щодо скасування націоналізації ПриватБанку, повідомила пресслужба банку.

Судді Віталій Корсак, Ольга Попікова та Олексій Євсіков скасували ухвалу судді господарського суду Києва Лариси Шкурдової від 16 жовтня 2019 року про зупинення провадження у справі № 910/1834/19.

«Апеляційна інстанція, незважаючи на порушені строки подання апеляції одним з відповідачем у справі та дію так званого „антиколомойського“ закону, фактично відновила провадження щодо скасування націоналізації ПриватБанку. Саме такі наслідки може мати подальший розгляд справи за позовом Ігоря Коломойського та TRIANTAL INVESTMENTS LTD (кіпрська компанія, яка володіла одним з найбільших пакетів акцій ПриватБанку до його націоналізації та належить Коломойському та Боголюбову) про незаконність договору купівлі-продажу ПриватБанку та витребування акцій до розгляду іншого позову Ігоря Коломойського — про визнання незаконною націоналізації ПриватБанку, що наразі розглядається Шостим апеляційним адміністративним судом (справа № 826/7432/17)», – заявили в Приватбанку.

Ці судді, незважаючи на порушення строків подання апеляції та дію так званого «антиколомойського» закону, фактично відновили провадження щодо скасування націоналізації ПриватБанку.

Причетність до інших справ, що мали суспільний резонанс (в якій справі був помічений, статус в рамках цієї справи, рік, місяць):

В травні 2021 року канадська компанія TIU Canada вимагала відведення суддів Північного апеляційного госпсуду Попікової, Корсака та Євсікова. Вони розглядають справу про незаконне відключення сонячної електростанціївід мереж АТ “Нікопольський завод феросплавів” (НЗФ)”.

В TIU Canada пояснили, що судді Корсак, Попікова та Євсіков раніше у справі проти державного ПриватБанку виносили рішення на користь Ігоря Коломойського, який контролює НЗФ.

Тому іноземці припускають, що  судді не зможуть об’єктивно розглядати справу, пов’язану з цим. підприємством.

Президент TIU Canada Майкл Юркович, цитований прес-службою, вважає за неможливе розраховувати на неупереджене слухання справи, коли судді мають послужний список рішень на користь олігарха, який перебуває під санкціями США.

У травні всі троє суддів самі взяли самовідвід.

Дисциплінарні стягнення:

Інформація уточнюється.