Андрій Денисенко

Біографія: громадський діяч, координатор “Руху опору капітуляції”, політик, волонтер з Дніпра. Народний депутат України 8-го скликання. У 2020 році обраний депутатом Дніпропетровської обласної ради.


Адвокати: Дар’я Кияненко.


Статус:  Підозрюється за ч.2 ст. 345 ККУ “Умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків”. 


Стан справи: Триває досудове розслідування.


Останнє судове засідання: 


Останнє рішення суду: 


Коротка суть справи: Переслідується за критику обласної влади, зокрема голови Дніпропетровської ОДА та голови Дніпропетровської обласної ради, а також організацію акції «Зустрінь реЗедента» в Дніпрі 26 серпня 2020 року. 


Хронологія переслідування:

26 серпня 2020 року поліція та охорона президента України  Володимира Зеленського побила громадських діячів на мирній акції протесту під час приїзду гаранта.  За фактом заяви про злочин відкрито кримінальне провадження за ч. 2. ст.365, Кримінального кодексу України “Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу”. Потерпілі: Аліна Новикова, Надія Святун та Валерій Гарагуц. 

26 серпня 2020 року розпочалося кримінальне переслідування Андрія Денисенка. Проти нього відкрили  кримінальне провадження за ч.2 ст. 345 ККУ “Умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків”. 

Потерпілі, яких побила охорона Зеленського, подали свої заяви ще о 18:00 до ГУНП в Дніпропетровській області. Але відомості в ЄРДР внесені за їх заявами на годину пізніше, ніж відомості про те, що координатор Руху опору капітуляції Денисенко  начебто побив поліцейського. На думку захисту, це свідчить, що поліція умисно сфабрикувала справу проти Денисенка, щоб хоч якось     прикрити свої злочини (побиття громадських діячів під час мирної акції протесту та зламане ребро Аліни Новикової).

За заявою адвоката Денисенка Дар’ї Кияненко відкриті кримінальні провадження проти кожного з 8 свідків у справі  Денисенка за ч.2 ст.365 ККУ “Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу”, ч.2  ст. 384 ККУ “Введення в оману суду або іншого уповноваженого органу”, ч.1 ст.396 ККУ “Приховування злочину”. Як повідомляє захист, усі ці свідки – поліцейські, які одночасно є і злочинцями, які приймали участь в побитті активістів під час приїзду Зеленського. 

Водночас слідство  умисно не допитує громадських активістів, які бачили інцидент і можуть засвідчити про обставини справи. Як повідомила адвокат, умисно не долучають до матеріалів справи відео, яке підтверджує, що штовхали, хапали, тримали за руки саме Денисенка 

Захист Денисенка домігся відкриття кримінального провадження проти прокурора Дніпропетровської місцевої прокуратури № 4 Дніпропетровської області Мазниці Артема Олександровича та заступника начальника – начальника Управління превентивної діяльності Богоноса Володимира Романовича за ч.2 ст. 365 ККУ “Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу”. За словами захисту, саме Богоніс організовував і безпосередньо на місці керував діям поліції під час приїзду Зеленського.

Мазниця – процесуальний керівник у справі Денисенка. Утім, він не є повноважним процесуальним керівником, адже ним має бути прокурор Дніпропетровської обласної прокуратури. На думку адвоката, злочин прокурора полягає у перевищенні влади і службових повноважень під час погодження повідомлення про підозру Денисенку. 

За заявою адвоката Денисенка відкрито кримінальне провадження і проти самого нібито потерпілого поліцейського за ч.4 ст. 358 ККУ “Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів”. Захист вважає, що потерпілий підробив свою медичну довідку. 

Водночас, за заявами побитих поліцією та охороною Зеленського громадських діячів (Новикової  Аліни, Святун Надії та Гарагуц Валерія) жодних слідчих дій до цього часу не проведено, на відміну від справи проти Денисенка, яка містить ознаки політичного переслідування. 

Станом на грудень 2020 року слідчі та прокурори намагаються позбавити або обмежити його свободи. На переконання Денисенка, до нього хочуть застосувати запобіжний захід, оскільки він обраний депутат Дніпровської обласної ради. На його думку, завдання – виключити його з активного політичного процесу, з процесу формування керівних органів Дніпровської обласної ради, де “на вагу золота” кожен голос. Саме тому, на переконання Денисенка, сторона обвинувачення не допитує свідків, приховує матеріали справи, не проводить належні слідчі дії. 

  Слідче управління Нацполіції та місцева прокуратура  двічі за останні два тижні подавали клопотання про тримання під вартою Денисенка, створюючи “фейкові” докази, що він начебто від них переховується. На переконання адвоката, усе це робиться виключно з метою політичного тиску.

11 грудня Денисенко намагався потрапити на прийом до прокурора області Сергія Біжка, який підписав нову підозру, але той був відсутній на робочому місці під приводом «заходів безпеки від коронавірусу». Денисенко не ховається від слідства: 30 листопада він подавав скаргу в слідче управління, 3 та 7 грудня був у суді разом зі слідчою та прокурором, а 8 грудня на сесії обласної ради і на очах поліцейських допомагав журналістам потрапити до сесійної зали, про що є  відео у новинах. На сесії також було присутнє вище керівництво обласної та міської поліції, в тому числі й Володимир Богоніс.

Уже двічі правоохоронні органи (перше слідчий Сергієнко і прокурор Мазниця, друге – слідча Гриценко і прокурор Мазниця) подавали клопотання про тримання під вартою Денисенка.  Перше клопотання прокурор сам попросив суд залишити без розгляду, бо напередодні розгляду Денисенко був в судовому засіданні і це зіпсувало плани слідчого і прокурати клопотати про тримання під вартою, у зв’язку з тим, що Андрій Денисенко начебто ховається від них. У другому клопотанні про примусовий привід і тримання під вартою слідчій Гриценко і прокурору відмовив суд.

Разом з тим, протягом досудового розслідування слідчі постійно уникають адвоката Денисенка, ігноруючи  прохання надати їй матеріали кримінального провадження для ознайомлення. Під час чергового засідання слідча Гриценко вкотре відмовила адвокату у наданні відповідних матеріалів у порушення норм КПК. Водночас, слідство жаліється суду, що “адвоката ніде неможливо знайти”.

Також  за цей час не було вручено жодної повістки про виклик Денисенку, згідно з  нормами КПК.Старший слідчий у справі Андрія Денисенка  Дмитро Сергієнко не дотримується вимог КПК і не реагує на жодне клопотання адвоката Денисенка пані Кияненко.

7 вересня 2020 року суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Мачуський Олег Миколайович виніс абсолютне незаконне та протиправне рішення по клопотанню слідчого Сергієнка і неповноважного прокурора Мазниці про обрання запобіжного заходу Андрію Денисенку. Прокурор і слідчий клопотали про цілодобовий домашній арешт.  Суддя Мачуський виніс рішення про обрання Андрію Денисенку запобіжний у вигляді особистого зобов’язання.  Сфабрикований злочин, який нібито скоїв Андрій Денисенко, передбачений ч.5 ст.345 ККУ нетяжким. І в практиці досудового розслідування нетяжкі злочини взагалі не передбачають жодного запобіжного заходу.

Станом на сьогодні, слідча Гриценко знов оголосила Андрія Денисенка в розшук, попри те, що він не переховується.

Чому справа є політичною: 


Посилання на статті:


Документи:


Фото:


Особливі заслуги та відзнаки: