Сергій Стерненко – одеський громадський діяч, юрист та блогер.

В Одесі на нього здійснили 3 напади, під час останнього Сергія поранив одного з нападників Івана Кузнєцова, який згодом помер.

У 2020 році після призначення Генеральним прокурором України Ірини Венедіктової та під її тиском Стерненку висунули підозру за ст. 115 ККУ «Умисне вбивство» та ст. 222 ККУ «Незаконне носіння, зберігання, придбання, виготовлення і збут вогнестрільної чи холодної зброї, бойових припасів та вибухових речовин».

Стерненко наголошує: захищався і діяв відповідно до статті щодо необхідної оборони. Жоден зі свідків не підтвердив, що він добивав нападника. Доказів саме умисного вбивства в справі немає, а експертиза підтвердила: ніж не є холодною зброєю.

За словами Стерненка, у матеріалах справи описані дії, що підпадають під статтю 116 ККУ “Умисне вбивство в стані сильного душевного хвилювання”, санкція якої передбачає позбавлення волі до 5 років. Натомість прокурори інкримінують статтю, за якою можуть посадити за ґрати до 15 років. Захист обвинуваченого вважає це “неправомірним бажанням позбавити його свободи”.

23 лютого 2021 року Приморський районний суд м. Одеси засудив громадського активіста, блогера Сергія Стерненка на 7 років і 3 місяці з конфіскацією ½ майна

Це відбулося в межах справи “Щербич проти Стерненка та Демчука”


Після тривалої судової тяганини, десятків акцій в підтримку Стерненка, Приморський районний суд м. Одеси (судді Кічмаренко С.М., Шенцова О.П., Донцов Д.Ю.) закрив справу щодо замозахисту Сергія Стерненка.


9 червня Приморський районний суд м. Одеси оголосив вирок Баймукашеву Абзалу Амангалійовичу у справі про замах на Сергія Стерненка, який відбувся 01.05.2018

Справа проти ветеранів полку “Азов” Сергія Тамаріна, Юрія Каплю та Олександра Демидова.

12 березня 2020 року ветерани російсько-української війни зірвали захід тодішнього радника Секретаря РНБО Сергія Сивохо під назвою “Національна платформа примирення та єдності” та вигнали його з КВЦ “Парковий”. Виходячи з зали, під час інциденту Сивохо не втримав рівновагу та опинився на підлозі. Звинуватили в цьому ветеранів полку “Азов” Сергія Тамаріна, Юрія Каплю та Олександра Демидова.

Їх підозрюють в хуліганстві за ч.4 ст. 296 ККУ (Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень). Ветеранам-азовцям загрожує до 5 років позбавлення волі.

13 березня затриманим обрали запобіжні заходи: Волкову – цілодобовий домашній арешт, Тамаріну та Каплі – особисте зобов’язання.

Печерський райсуд Києва відклав розгляд справи по суті до 21 січня.

Окрім того, ветерани війни також направили до Служби безпеки України повідомлення про вчинення державної зради Сивохою, оскільки він ініціював колаборантський захід. На переконання активістів, будь-які спроби “налагодження діалогу” з представниками окупаційних адміністрацій та особами, які сприяють незаконній окупації території України, є державною зрадою.

ХРОНОЛОГІЯ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ:

12.03.2020: проведення впізнання 

В матеріалах справи є протокол впізнання, згідно якого фото одного з  фігурантів справи – Сергія Тамаріна, на фоні стіни райвідділу, а поруч портрети Бена Афлека і Джастіна Тімберлейка

13.03.20: обрання запобіжного заходу.

Сергію Тамаріну та Юрію Каплі обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, а Олександру Демидову – домашній арешт на один місяць. 

12.06.2020: підготовче судове засідання

На засідання адвокати заявили клопотання про закриття справи і повернення обвинувального акта прокурору. Суд відмовив.

29.07.2020: друге судове засідання

На засіданні адвокат заявив відвід судді. Того ж 29.07.2020 інший суддя, без виклику сторони обвинувачення, провів засідання в якому відмовив у відводі судді.

29.09.2020: оголошення обвинувального акту

Прокурор оголосив обвинувальний акт, адвокат оголосив захисну вступну промову. Обвинувачені не визнали провину. Визначили порядок дослідження доказів. Спочатку мають вивчатися письмові докази (протоколи, рапорти).

04-05.11.2020: четверте судове засідання

Судові засідання не відбулися у зв’язку з хворобою Олександра Демидова та Сергія Тамаріна

Призначено засідання на 20.11.2020

Андрій Денисенко – громадський діяч, координатор “Руху опору капітуляції”, політик, волонтер з Дніпра. Народний депутат України 8-го скликання. У 2020 році обраний депутатом Дніпропетровської обласної ради.

Переслідується за критику обласної влади, зокрема голови Дніпропетровської ОДА та голови Дніпропетровської обласної ради, а також організацію акції «Зустрінь реЗедента» в Дніпрі 26 серпня 2020 року. Тоді охорона Зеленського за участі працівників поліції била активістів-дніпрян та самого Денисенка.

Його підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 345 ККУ «Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу». Справа слухається в місті Дніпро.

11 грудня Слідче управління Нацполіції та Дніпропетровська обласна прокуратура вдруге за останні два тижні оголосили Денисенка в розшук. Попри те, що він ходить на суди й сесії обласної ради.
поліція та охорона президента України  Володимира Зеленського побила громадських діячів на мирній акції протесту під час приїзду гаранта.  За фактом заяви про злочин відкрито кримінальне провадження за ч. 2. ст.365, Кримінального кодексу України “Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу”. Потерпілі: Аліна Новикова, Надія Святун та Валерій Гарагуц. розпочалося кримінальне переслідування Андрія Денисенка. Проти нього відкрили  кримінальне провадження за ч.2 ст. 345 ККУ “Умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків”. 

Потерпілі, яких побила охорона Зеленського, подали свої заяви ще о 18:00 до ГУНП в Дніпропетровській області. Але відомості в ЄРДР внесені за їх заявами на годину пізніше, ніж відомості про те, що координатор Руху опору капітуляції Денисенко  начебто побив поліцейського. На думку захисту, це свідчить, що поліція умисно сфабрикувала справу проти Денисенка, щоб хоч якось     прикрити свої злочини (побиття громадських діячів під час мирної акції протесту та зламане ребро Аліни Новикової).

За заявою адвоката Денисенка Дар’ї Кияненко відкриті кримінальні провадження проти кожного з 8 свідків у справі     Денисенка за ч.2 ст.365 ККУ “Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу”, ч.2  ст. 384 ККУ “Введення в оману суду або іншого уповноваженого органу”, ч.1 ст.396 ККУ “Приховування злочину”. Як повідомляє захист, усі ці свідки – поліцейські, які     одночасно є і злочинцями, які приймали     участь в побитті активістів під час приїзду Зеленського.Водночас слідство  умисно не допитує громадських активістів, які бачили інцидент і можуть засвідчити про обставини справи. Як повідомила адвокат, умисно не долучають до матеріалів справи відео, яке підтверджує, що штовхали, хапали, тримали за руки саме Денисенка 

Захист Денисенка домігся відкриття кримінального провадження проти прокурора Дніпропетровської місцевої прокуратури № 4 Дніпропетровської області Мазниці Артема Олександровича та заступника начальника – начальника     Управління превентивної діяльності Богоноса Володимира Романовича за ч.2 ст. 365 ККУ “Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу”. За словами захисту, саме Богоніс організовував і безпосередньо на місці керував діям поліції під час приїзду Зеленського.

Мазниця – процесуальний керівник у справі Денисенка. Утім, він не є повноважним процесуальним керівником, адже ним має бути прокурор Дніпропетровської обласної прокуратури. На думку адвоката, злочин прокурора полягає у перевищенні влади і службових повноважень під час погодження повідомлення про підозру Денисенку. 

За заявою адвоката Денисенка відкрито кримінальне провадження і проти самого нібито потерпілого поліцейського за ч.4 ст. 358 ККУ “Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів”. . Захист вважає, що потерпілий підробив свою медичну довідку. 

Водночас, за заявами побитих поліцією та охороною Зеленського громадських діячів (Новикової  Аліни, Святун Надії та Гарагуц Валерія)  жодних слідчих дій до цього часу не проведено, на відміну від справи проти Денисенка, яка містить ознаки політичного переслідування. суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Мачуський Олег Миколайович виніс абсолютне незаконне та протиправне рішення по клопотанню слідчого Сергієнка і неповноважного прокурора Мазниці про обрання запобіжного заходу Андрію Денисенку. Прокурор і слідчий клопотали про цілодобовий домашній арешт.  Суддя Мачуський виніс рішення про обрання Андрію Денисенку запобіжний у вигляді особистого зобов’язання.  Сфабрикований злочин, який нібито скоїв Андрій Денисенко, передбачений ч.5 ст.345 ККУ нетяжким. І в практиці досудового розслідування нетяжкі злочини взагалі не передбачають жодного запобіжного заходу.

Станом на сьогодні, слідча Гриценко знов оголосила Андрія Денисенка в розшук, попри те, що він не переховується.Станом на грудень 2020 року слідчі та прокурори намагаються позбавити або обмежити його свободи. На переконання Денисенка, до нього хочуть застосувати запобіжний захід, оскільки він обраний депутат Дніпровської обласної ради. На його думку, завдання – виключити його з активного політичного процесу, з процесу формування керівних органів Дніпровської обласної ради, де “на вагу золота” кожен голос. Саме тому, на переконання Денисенка, сторона обвинувачення не допитує свідків, приховує матеріали справи, не проводить належні слідчі дії. 

Слідче управління Нацполіції та місцева прокуратура  двічі за останні два тижні подавали клопотання про тримання під вартою Денисенка, створюючи “фейкові” докази, що він начебто від них переховується. На переконання адвоката, усе це робиться виключно з метою політичного тиску.Денисенко намагався потрапити на прийом до прокурора області Сергія Біжка, який підписав нову підозру, але той був відсутній на робочому місці під приводом «заходів безпеки від коронавірусу». Денисенко не ховається від слідства: 30 листопада він подавав скаргу в слідче управління, 3 та 7 грудня був у суді разом зі слідчою та прокурором, а 8 грудня на сесії обласної ради і на очах поліцейських допомагав журналістам потрапити до сесійної зали, про що є  відео у новинах. На сесії також було присутнє вище керівництво обласної та міської поліції, в тому числі й Володимир Богоніс.

Уже двічі правоохоронні органи (перше слідчий Сергієнко і прокурор Мазниця, друге – слідча Гриценко і прокурор Мазниця) подавали клопотання про тримання під вартою Денисенка.  Перше клопотання прокурор сам попросив суд залишити без розгляду, бо напередодні розгляду Денисенко був в судовому засіданні і це зіпсувало плани слідчого і прокурати клопотати про тримання під вартою, у зв’язку з тим, що Андрій Денисенко начебто ховається від них. У другому клопотанні про примусовий привід і тримання під вартою слідчій (Гриценко) і прокурору відмовив суд.

Разом з тим, протягом досудового розслідування слідчі постійно уникають адвоката Денисенка, ігноруючи  прохання надати їй матеріали кримінального провадження для ознайомлення. Під час чергового засідання слідча Гриценко вкотре відмовила адвокату у наданні відповідних матеріалів у порушення норм КПК. Водночас, слідство жаліється суду, що “адвоката ніде неможливо знайти”.

Також  за цей час не було вручено жодної повістки про виклик Денисенку, згідно з  нормами КПК.Старший слідчий у справі Андрія Денисенка  Дмитро Сергієнко не дотримується вимог КПК і не реагує на жодне клопотання адвоката Денисенка пані Кияненко.Станом на сьогодні, слідча Гриценко знов оголосила Андрія Денисенка в розшук, попри те, що він не переховується.