Кейс Чорновол

ПЕРЕСЛІДУЮТЬСЯ

Тетяна Чорновол – активна учасниця Революції Гідності, народний депутат України 8-го скликання.

Під час подій 18 лютого 2014 року брала участь у штурмі офісу Партії Регіонів на вулиці Липській. Під час цієї події загинув працівник офісу Володимир Захаров. На місці, де знайшли тіло загиблого, Чорновол не було помічено, вона перебувала біля будівлі.

Державне бюро розслідувань обвинувачує її в умисному вбивстві (ст. 115 ККУ). У справі є лише докази участі Чорновол у штурмі “Партії Регіонів” і жодного доказу на підтвердження організації підпалу та умисного вбивства.

Слідство триває з 2014 року, проте слідчі ДБР досі не встановили всі обставини смерті Захарова. Основний масив справи було створено протягом 2014-2016 років, проте активізація відбулась лише у 2020 році.

Розслідуванням курували керівник ГСУ МВС Олександр Вакуленко та його заступник Григорій Мамка, який наразі є народним депутатом від російської політичної партії “Опозиційна платформа – За життя”. Саме “ОПЗЖ” разом із “Слугами народу” у червні 2020 року звернулись до Конституційного суду України, аби зняти амністію з майданівців. Як переконана Чорновол, їй інкримінують умисне вбивство тому, що так можна її переслідувати за Майдан, оскільки всі інші статті ККУ знаходяться під амністією.

ДБР встановило такий причинно-наслідковий зв’язок: Чорновол організувала штурм, отже, будь-які наслідки – її відповідальність. Але для статті “умисне вбивство” цього недостатньо.

ПЕРЕСЛІДУВАЧІ
НАЙБЛИЖЧЕ СУДОВЕ ЗАСІДАННЯ
ХРОНОЛОГІЯ СПРАВИ

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist