Завантаження Події

« Всі Події

  • Це подія пройшло.

Апеляційна скарга на рішення Дарницького районного суду у справі “Медведчук проти книги “Справа Василя Стуса”

21 Січня @ 2:00 pm 5:00 pm

19 жовтня 2020 р. суддя Дарницького районного суду, яка вела цю справу, Заставенко Марина Олександрівна, оприлюднила наступне рішення:

Позовні вимоги Медведчука Віктора Володимировича до Кіпіані Вахтанга Теймуразовича, Товариства з обмеженою відповідальністю «Видавництво «Віват» – задовольнити частково.

Визнати недостовірною та такою, що порушує особисті немайнові права Медведчука Віктора Володимировича на повагу до гідності, честі, недоторканості ділової репутації інформацію, поширену в книзі «Справа Василя Стуса» в розділі «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?» наступного змісту: Фраза №3 (аркуш книги 661): «… чи була можливість у Стуса обрати менше зло». Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук». Фраза №7 (аркуш книги 664): «…Медведчук на суді визнав, що всі «злочини», нібито вчинені його підзахисним, «заслуговують на покарання». Фраза №8 (аркуш книги 664): «… він фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?..».

Визнати такою, що порушує особисте немайнове право на використання імені Медведчука Віктора Володимировича без його згоди інформацію поширену в книзі «Справа Василя Стуса», а саме: в розділах під назвами «Кримінальна справа №5 – книга життя і смерті Василя Стуса» та розділі «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?» та дає можливість ідентифікувати Медведчука Віктора Володимировича як персонажа (дійової особи) твору наступного змісту: Фраза №1 (аркуш книги 7): «…розпинав поета, – призначений державою адвокат Медведчук», Фраза №5 (аркуш книги 663): «… шістка комуністичної системи Медведчук…». Фраза №9 (аркуш книги 664): «Злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КГБ чи просто завжди був циніком і аморальним типом?».

Зобов’язати Кіпіані Вахтанга Теймуразовича, Товариство з обмеженою відповідальністю «Видавництво «Віват» видалити із книги «Справа Василя Стуса», а саме: із розділів під назвами «Кримінальна справа №5 – книга життя і смерті Василя Стуса» та «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?» інформацію про особу Медведчука Віктора Володимировича.

Заборонити Кіпіані Вахтангу Теймуразовичу, Товариству з обмеженою відповідальністю «Видавництво «Віват» розповсюджувати надрукований тираж книги «Справа Василя Стуса» та подальше його тиражування до усунення порушеного особистого немайнового права Медведчука Віктора Володимировича.

Заборонити Кіпіані Вахтангу Теймуразовичу, Товариству з обмеженою відповідальністю «Видавництво «Віват» при поширення інформації пов’язаної із книгою під назвою «Справа Василя Стуса» у пресі, по радіо, телебаченню, у мережі Інтернет та в інших засобах масової інформації використовувати інформацію, яка міститься в розділах під назвами «Кримінальна справа №5 – книга життя і смерті Василя Стуса» та «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?» та дає можливість ідентифікувати Медведчука Віктора Володимировича як персонажа (дійової особи) твору без його згоди.

В решті позову Медведчука Віктора Володимировича до Кіпіані Вахтанга Теймуразовича, Товариства з обмеженою відповідальністю «Видавництво «Віват» відмовити.

______________________________________________

Це чи не перший прецедент, коли в Україні суд фактично заборонив поширювати книгу за очевидним політичним мотивом.

В зв’язку з цим видавництво і автор подали апеляційну заяву до Київського апеляційного суду.

Перше засідання відбудеться 21 січня о 14:00 (вул. Солом’янська, 2а)

Київський апеляційний суд

Солом'янська, 2а
Київ, 03110 Ukraine
+ Карта Google
View Місце проведення Website
Залишити коментар

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist