Посада: перший заступник голови Національної поліції України.
Причетність:
Безпосередньо курував дії слідства з фальсифікації справи проти Антоненка, Кузьменко, Дугарь. Взяв участь та провів прес-конференцію 12.12.2019, грубо порушив принцип презумпції невинуватості, повідомляв завідомо недостовірну інформацію обвинувального характеру щодо Антоненко, Дугарь, Кузьменко.
Кар’єра:
Перший заступник директора Департаменту внутрішньої безпеки НП України.
Директор Департаменту внутрішньої безпеки НП України.
Перший заступник Голови Національної поліції України.
Недоброчесність:
Квартири, машиномісця, земельні ділянки переважно оформлені на дружину, яка займається підприємницькою діяльністю і вказала дохід за 2019 рік 351 450 грн. Ще вона зберігає, згідно декларації, 200 000 грн готівкою. При цьому у 2016 році придбала квартиру (і це не єдина її квартира) вартістю 1 042 289 грн. Це більше, ніж її з чоловіком дохід за той період (2016 рік) разом узяті.
Вартість земельної ділянки в Київській області, Бориспільский район, 1200 кв.м. , яка належить самому Ковалю, декларант не вказує.
Вартість квартири, придбаної в 2007 році, в якій Коваль має 50% власності, вказана в розмірі… 7 грн(!!!) Про це йдеться в його декларації за 2015 рік.
У 2017 набув безоплатного права власності на елітний автомобіль “RANGE ROVER” до 2019 рроку і не вказав вартість на дату набуття у власності. У 2019 році набув безоплатного права власності на елітний автомобіль “Land Rover” і не вказав вартість на дату набуття у власність.
Скандали:
Під час Євромайдану був підлеглим заступника начальника ГУБОЗ МВС Віталія Стрижака, який, як пишуть в ЗМІ, курував діяльність загонів “тітушок” і навіть видавав їм вогнепальну зброю. “Тітушки”, які, між іншим, вбили іншого журналіста Вячеслава Веремія, керувалися кримінальними авторитетами Саркісяном і Крисіним (отримав тюремний термін за вбивство Веремія). Банда цих двох осіб, як пишуть в ЗМІ, потрапила під контроль УБОЗ в 2013 році зусиллями в тому числі Євгена Коваля.
Один з керівників скандальної операції зі звільнення заручників рейсового автобусу в Луцьку. Тоді Коваль особисто ходив на переговори з терористом і передавав заручникам воду. Цей епізод наштовхнув багатьох на думку, чи не був цей теракт звичайною постановкою, яка була покликана показати ефективність МВС і підняти рейтинг його керівництва, особливо, в світлі справи Шеремета.
Є в біографії Коваля й перешкоджання роботи журналістів Бігус.Інфо – вимагав видалити інформацію і фото, де він їздить на дорогих авто, яких ще й нема в декларації (див. ЗМІ про).
Також Євгену Ковалю приписують те, що він допоміг залагодити конфлікт Володимира Зеленського і Рамзана Кадирова. Це сталося в 2014 році. Керував «операцією із замирення» з Кадировим генерал МВС Володимир Євдокимов (він же керував операцією із затримання лідера рівненського «Правого сектора» Олександра Музичка – Сашка Білого, під час якого його підлеглі ніби то «випадково» застрелили Білого). Велику роль у «замиренні» відіграв Коваль. Саме він зустрічався з кримінальним авторитетом Юрієм Єриняком, який потім і умовив так званого «лідера Чечні» піти на мирову з Зеленським.
Журналісти також знайшли докази того, що батько Коваля на Закарпатті володіє землею на загальну суму у понад 30 млн. грн.
Зв’язки: : Віталій Стрижак, Володимир Євдокимов
Документи:
ЗМІ про:
“Справа Шеремета виходить за межі правового поля”: репортаж із суду над “Ріффмастером”
Батько заступника голови Нацполіції володіє 8 гектарами землі на Закарпатті – ЗМІ
Елітний автопарк та багаті родичі: як живе заступник голови Нацполіції – фото, відео